Wróć na początek strony Alt+0
Menu wysuwane
Herb podmiotu Biuletyn Informacji Publicznej Przedszkole Samorządowe Wesoła Kraina w Wirach
Menu góra
Strona startowa Informacja publiczna
Poleć stronę

Zapraszam do obejrzenia strony „Informacja publiczna, bieżące, menu 35 - BIP - Przedszkole Samorządowe Wesoła Kraina w Wirach”

Zabezpieczenie przed robotami.
Przepisz co drugi znak, zaczynając od pierwszego.

P ) # @ % R F 3 - 0 A w s f d A P # @ :

Pola oznaczone są wymagane.

Treść główna

Informacja publiczna

Zasady udostępniania informacji publicznej w Przedszkolu „Wesoła Kraina” w Wirach

Zgodnie z Uchwałą z dnia 6 września 2001r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) Przedszkole jest zobowiązane udostępniać każdą informację związaną z wykonywaniem zadań publicznych.

Według ustawy, udostępnianie informacji publicznych następuje w drodze:

1. Ogłaszania informacji publicznych w Biuletynie Informacji Publicznej,

2. Wyłożenia, wywieszenia informacji w instytucji w miejscu ogólnie dostępnym,

3. Udostępnienia na wniosek osoby żądającej informacji, jeśli informacje nie zostały umieszczone                w Biuletynie Informacji Publicznej, a także w drodze wyłożenia lub wywieszenia.

Udostępnianie informacji na wniosek następuje bez względnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeśli udostępnienie informacji w tym terminie jest niemożliwe, Przedszkole jest zobowiązane poinformować wnioskodawcę o powodach opóźnienia w przekazaniu informacji i wskazać termin, w którym informacja będzie udostępniona. Termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od złożenia wniosku.

Wypełniony wniosek należy przekazać do Przedszkola w jeden z poniższych sposobów:

1. Przesłać pocztą na adres: Przedszkole „Wesoła Kraina”, ul. Szreniawska 4, 62-051 Wiry,

2. Złożyć w Sekretariacie Przedszkola (adres j. w.),

3. Przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: przedszkole@wesolakraina.pl

Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje w sposób i w formie określonej we wniosku, chyba że środki techniczne będące w dyspozycji Przedszkola uniemożliwiają udostępnienia w takiej formie. Jeżeli w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, Przedszkole  poniesie dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia informacji publicznej, może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom.

Jeżeli informacja może być przekazana niezwłocznie w formie ustnej lub pisemnej, osoba występująca      o informacje nie składa pisemnego wniosku.

Odmowa udzielenia informacji może nastąpić ze względu na niejawność (ochrona danych osobowych, prawo do prywatności, tajemnica państwowa, służbowa, skarbowa, statystyczna).

Prawo do informacji publicznej podlega również ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę instytucji.

Metryka

sporządzono